Jihočeské muzeum 2019

Ve čtvrtek 10. října jsme se 7. ročníkem dějepisného semináře navštívili Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

Tématem našeho edukačního progmamu byly Čechy v době knížecí. Žáci se měli možnost seznámit s každodenním životem lidí v 10. až 13. století. Povídali jsme si o dělení lidu na urozené, bojovníky, církevní hodnostáře a pracující.

Následně se děti měly možnost obléknout do věcí, které tito lidé obvykle nosili. Na fotografiích vidíme naše žáky, z nichž někteří se změnili k nepoznání. Poté měli žáci za úkol vyplnit pracovní list, který se týkal již zmíněného období.

Bylo znát, že děti pracovní list vyplňovaly velmi poctivě, protože se naše návštěva protáhla o několik minut.

Mgr. Markéta Mondšpiglová

Fototechnika