Halloween + výstava dýní 2019

V minulém týdnu proběhla již tradiční soutěž o nejlepší vydlabanou dýni. Do soutěže se v letošním roce přihlásilo rekordních 79 dýní. Bylo tak velice těžké rozhodnout, která z dýní je nejlepší. Celkem pro dýně hlasovalo 26 tříd a zde jsou výsledky, jak jste všichni rozhodli.

Na prvním místě se umístila dýně č. 61 od Veroniky a Daniela Ondřichových ze 4.A a 6.D, na druhém místě se umístila dýně č. 1 od Petry a Lukáše Tomanových z 5.A, na třetím místě skončily hned dvě dýně a to č. 6 od Josefa Lejska z 2.A a č. 51 od Jana Tesaře z 2.B. Vzhledem k velkému počtu dýní se Rada žáků rozhodla vyhodnotit ještě další dýně v pořadí a to č. 60 od Matyldy Bumbové z 6. D, která se umístila na 4. místě, na 5. místě skončily tři dýně č. 11 od Dana Tušla z 3.A, č. 56 od Kateřiny Kadlecové z 5.A a č.62 od Berty Bumbové z 1.D. Poslední vyhodnocenou dýní je č. 7 od Kristýny a Viktora Dvořákových z 1.B a 4.A, která se umístila na 6. místě.

Všem třídám, které se zapojily do hlasování, moc děkujeme a největší poděkování patří těm, kteří svou dýni vydlabali a zapojili se do soutěže. Výherce prosíme, aby se dostavily o velké přestávce ke sborovně školy a převzali si svou odměnu.

V duchu Halloweena jsme pokračovali i včera, kdy se celá škola převlékla do strašidel a někteří i vyzdobili své třídy. Po sečtení všech tříd nakonec vyhrály třídy 1.A, 1.B, 1.D, 5.A a 5.B. Zástupce každé třídy prosíme, aby se o velké přestávce dostavili ke sborovně školy a převzali si pro svou třídu odměnu.

Celý Halloweenský den byl večer zakončen lampionovým průvodem, který pro žáky připravila Rada žáků.
V 18 hodin se celý průvod vydal na cestu kolem řeky až na Piaristické náměstí, kde na každého čekala sladká odměna v podobě koblížku a teplého čaje, pro dospělé byl připraven výborný punč. Velké poděkování patří žákům druhého stupně, kteří na cestě své mladší spolužáky provázeli v podobě strašidel a také paní učitelce Krátké, Harazímové a Šustrové, které jako perfektní čarodějnice děti na Piaristickém náměstí odměnily.