Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

ANGLIE 2019

Description

Dne 3. 6. 2019 žáci 9.A a 8.A vyrazili na zábavný výlet do Londýna. Ve 13:00 jsme odjeli od školy a vydali jsme se na dlouhou cestu přes Německo, Francii a nakonec jsme jeli Eurotunelem až k břehům Anglie.

K ránu jsme přijeli na parkoviště k aréně a začal náš první den v Londýně. První atrakcí pro nás byla cesta lanovkou přes řeku Temži, ze které jsme mohli vidět celé centrum Londýna i dražší čtvrtě města. Poté jsme se odebrali na plavbu po samotné řece, kde jsme viděli Londýn z jiného úhlu pohledu. Cestou jsme viděli například námořnickou školu, London Eye, Tower Bridge, Houses of Parliament, Big Ben a mnoho dalších budov v typickém anglickém stylu.

Další část dne jsme se odebrali na London Eye, kde jsme měli možnost vidět Londýn z výšky. To bylo úžasné – celý Londýn jako na dlani! Po tomto zážitku jsme měli rozchod na oběd a následně jsme šli do Sea Life London Aquarium, kde se nám také velmi líbilo! Mohli jsme vidět podmořský svět úplně na dosah.
První den nám počasí úplně nepřálo. Jako to již bývá v Londýně zvykem, celý den nám jemně pršelo – ale alespoň jsme zažili ten pravý Londýn!

Ještě ten den jsme přecházeli na nákupní třídu, kdy jsme ale cestou potkali masivní demonstraci a byli jsme nuceni změnit plán cesty. Kvůli tomu jsme museli jet metrem – což pro nás byl další silný zážitek. Poté už jsme měli rozchod na možné nákupy a věděli jsme, že se již blíží očekáváné setkání s našimi náhradními rodinami.
Na parkoviště si pro nás začali postupně jezdit různé rodiny a naše nervozita lehce stoupala. Jak bude vypadat náš pokoj? Budeme jim rozumět? Bude nám chutnat jídlo? Všechny tyto otázky proběhly hlavou skoro každému! Obavy však byly zbytečné, jak se později ukázalo! Všechny rodiny byly velmi vstřícné, jídlo nám připravovali výborné a my mohli mít dobrý pocit z toho, že jsme schopni se v cizí zemi domluvit a postarat se o sebe.

Další den dopoledne jsme měli na programu Making of Harry Potter studio. Celá prohlídka se nám neskutečně líbila. Měli jsme možnost vidět veškeré kulisy, triky a animace, které byly ve filmech použity. Po těchto studiích jsme jeli do muzea Madame Tussaud, což je známé studium voskových figurín. Jelikož jsme chtěli stihnout ještě nákupy na slavné Oxford street, měli jsme na toto muzeum méně času, ale i tak jsme si to užili! Nákupy si užil také každý po svém a k večeru už jsme se unavení, ale s úsměvem na rtech vraceli zpět do rodin.

Následující den jsme měli v programu Legoland, Windsor a cestu zpět domů. Z Legolandu do Windsoru jsme jeli londýnským autobusem zvaným „doubledecker“ což se nám také líbilo! Ve Windsoru jsme si prohlídli sídlo královny, došli jsme si na večeři, nakoupili jsme poslední suvenýry a naposledy nasáli londýnskou atmosféru během odpočinku v parku, kde jsme nabírali síly na dlouhou cestu.

K večeru už jsme opět vyráželi autobusem zpět do ČR a nechávali v sobě doznívat všechny ty zážitky, které jsme měli možnost prožít! Byl to nezapomenutelný týden! Poznali jsme nové město, vyzkoušeli si jazyk v reálné situaci a užili si společně plno zábavy a dobrodružství.

Děkujeme za tuto možnost, na Anglii budeme ještě dlouho vzpomínat!

Za celý zájezd: Tereza Ludvíková, Natálie Manová (9.A)

Period

Statistics

  • 140 photos
  • 1 like

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Zima nám pomalu končí, stejně jako jarní prázdniny školákům. Dejte sbohem zimě a vytvořte si fotoknihu nebo jiný fotoprodukt jako vzpomínku na proběhlé zážitky. 15% sleva platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: Jarnaky.
S kódem: Jarnaky Akce platí do 23. 3. 2023
Získat slevu
Advertisement
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
ANGLIE 2019
Comments Add